Komunikat

To jest wersja archiwalna z dnia 2017-10-26 12:36:14

K O M U N I K A T

 

 

W związku z programem telewizyjnym „Czarno na Białym” stacji TVN 24 z dnia 25 października 2017r.  Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach Jacek Sowul oświadcza, iż zawarte w tym programie sugestie i wręcz stwierdzenia jakoby wydał wyrok na  zamówienie  publiczne   lub  za  potencjalny  awans,  są kłamliwe i hańbiące dla rzetelności dziennikarskiej.  Godzą też w wizerunek Sądu Okręgowego w Suwałkach,  a także podważają zaufanie do całego Wymiaru Sprawiedliwości.

Prawdą jest, iż pod koniec marca 2017r. doszło do przypadkowego spotkania na prywatnej uroczystości, pomiędzy Panem Ministrem Łukaszem Piebiakiem, a sędzią Jackiem Sowulem, jednakże Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach kategorycznie zaprzecza, aby w trakcie tego spotkania były poruszane tematy służbowe oraz orzecznicze.

Tezy postawione w omawianym programie telewizyjnym mogą wyczerpywać znamiona przestępstwa z art. 212 § 2 kk i w związku z tym Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach będzie rozważał podjęcie stosownych kroków prawnych wobec autora przedmiotowego programu.

 

 

                             Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach

                                             Sędzia  Sądu Okręgowego

                                                    Marcin Walczuk

 

Strona do wydruku

Przejdź do: bip.gov.pl bip.gov.pl

Szukaj
.